Přistýlky Dormeo

Společnost Dormeo patří mezi přední prodejce ložního vybavení u nás. Na trhu působí již mnoho let a jejich produkty jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené. Přistýlky přitom patří mezi jedny z jejich vůbec nejprodávanějších produktů. Tou zcela nejoblíbenější je zřejmě přistýlka Dormeo Renew Eucalyptus z paměťové pěny, která je prodávána hned ve třech různých variantách. V nabídce je ovšem celá řada dalších produktů. Díky tomu si každý vybere přesně takovou přistýlku, která bude vyhovovat jeho požadavkům na komfortní spaní. V následujícím článku jsme pro vás sepsali přehled všech přistýlek v nabídce této společnosti, a to včetně specifikace a krátkého zhodnocení.

1. RENEW EUCALYPTUS

Renew EucalyptusPřistýlka Dormeo Renew Eucalyptus je vyrobena z viscoelastické polyuretanové paměťové pěny a svrchní část potahu obsahuje 70% vlákna Tencel. Tencel je přírodní vlákno vyrobené z eukalyptového dřeva. To má výborné schopnosti odvádět vlhkost díky čemuž jsou produkty z něj vyrobené přirozeně hypoalergenní. Navíc se vyznačuje dobrými termoregulačními vlastnostmi. Renew Eucalyptus se vyrábí v celkem třech provedeních – 3,5 cm vysoká, 6 cm vysoká a 6 cm vysoká se sedmi zónami. Každý si tak může zvolit hned ze tří verzí.

Co byste měli vědět před nákupem

Jakákoliv paměťová pěna se vyznačuje značnou měkkostí a bořivostí, díky čemuž naprosto výborně kopíruje křivky těla. Je tak vhodná i pro spaní na boku. Pokud však nemáte rádi spánek na měkkém podkladu, nebo vám to například ze zdravotních důvodů nevyhovuje, pak raději zvolte přistýlku z jiného materiálu.

Orientační cena: od 2 500,- Kč

Více informací o Renew Eucalyptus 3,5 cm

Více informací o Renew Eucalyptus 6 cm

Více informací o Renew Eucalyptus 6 cm – Sedmizónová

2. MEMOSAN ROLL-UP

Memosan Roll-upPřistýlka Dormeo Memosan Roll-up je sendvičová, kdy spodní vrstvu tvoří polyuretanová pěna Ecocell a horní pak paměťová pěna. Vyráběna je ve dvou variantách, a to buď 5 centimetrová (3 cm polyuretanové pěny + 2 cm paměťové pěny), nebo 7 centimetrová (5 cm polyuretanové pěny + 2 cm paměťové pěny). Plocha je rozdělena do celkem tří anatomicky profilovaných zón. Potah má hygienickou úpravu, která zajišťuje antibakteriální a hypoalergenní vlastnosti (navíc je snímatelný a lze ho prát v pračce).

Co byste měli vědět před nákupem

Díky použité vrstvě paměťové pěny je přistýlka příjemně měkká. Nevyznačuje se však až tak velkou bořivostí jako produkty vyrobené čistě z paměťové pěny. Může tak být vhodnou volbou pro ty, kteří hledají měkké ležení bez výrazného boření se.

Orientační cena: od 2 700,- Kč

Více informacín o Memosan Roll-up 3+2

Více informacín o Memosan Roll-up 5+2

3. ROLL UP SUPREME

Roll Up SupremePřistýlka Dormeo Roll Up Supreme je tvořena 4 cm vysokým jádrem z tvrdé pěny Ecocell a 1 cm vysokým voděodolným potahem (pouze z jedné strany). Lze ji bez problému srolovat, zafixovat pomocí popruhů na suchý zip a uložit do transportní tašky, která je součástí balení. Díky všemu výše zmíněnému je proto vhodnou volbou pro ty, kteří mají v plánu ji často přenášet a používat ji nejen doma, či na chatě, ale například také ve stanu, nebo při nějakých venkovních aktivitách.

Co byste měli vědět před nákupem

Jedná se o tvrdší typ s nižším profilem, a tudíž od ní neočekávejte přílišnou měkkost. Vyhovovat bude asi spíše mužům, než ženám a dětem, ale je to pochopitelně značně individuální. Její velkou výhodou je její vhodnost pro použití venku, skladnost a snadná transportovatelnost v přiloženém vaku.

Orientační cena: od 2 800,- Kč

Více informací o Roll Up Supreme

4. MULTIZONE FRESH

Multizone FreshPřistýlka Dormeo Multizone Fresh je vyrobena z polyuretanové pěny Ecocell a pochlubit se může především výbornou prodyšností. Té je dosaženo hned ve dvou úrovních. Zaprvé, samotné jádro je mnohočetně vyprofilováno speciálním systémem prořezů, který umožňuje neustálou cirkulaci vzduchu. Zadruhé, potah je vyroben z vysoce prodyšného materiálu Airmesh. Byť není Multizone Fresh a priori měkká, tak ony zmíněné prořezy do jisté míry zajišťují velmi dobrou přizpůsobivost přistýlky lidskému tělu, což ji činí pohodlnější.

Co byste měli vědět před nákupem

Je středně tvrdá, komfortní a příjemným způsobem v rámci mezí kopíruje křivky těla. Typická je především svým maximálním zaměřením na prodyšnost a vzdušnost. Snímatelný a pratelný potah je navíc ošetřen technologií CleanEffect zabraňující šíření bakterií, roztočů a jiných nežádoucích organismů.

Orientační cena: od 2 500,- Kč

Více informací o Multizone Fresh

5. ERGONOMIC CONTOUR

Ergonomic ContourPřistýlka Dormeo Ergonomic Contour je vyrobena z polyuretanové pěny Ecocell. Je pětizonová s optimálním rozdělením podpory pro jednotlivé části těla (vyšší pro trup, střední pro stehna a ramena a mírnou pro hlavu, krk a nohy od kolen dolů). Každá ze zón je jinak profilována a během spánku poskytuje vašemu tělo jemnou masáž. Vysoká je celkem 5 centimetrů a snímatelný potah je vyroben z vysoce prodyšného materiálu Airmesh.

Co byste měli vědět před nákupem

Svou koncepcí se vlastně nijak výrazně neliší od klasických zónových pěnových matrací. Je jen výrazně nižší. Jedná se tak o vhodný způsob, jak výrazně zvýšit komfort spaní třeba na nepříliš pohodlném gauči, válendě a tak podobně.

Orientační cena: od 3 300,- Kč

Více informací o Ergonomic Contour

Uživatelské recenze a zkušenosti

Na internetu jsme prošli několik set reálných uživatelských recenzí na všechny typy přistýlek značky Dormeo a na následujících řádcích pro vás sepsali, co z nich v obecném kontextu vyplývá a na co se i vy můžete před nákupem zaměřit.

Co si lidé pochvalují – přistýlka Dormeo

Prakticky všichni, kteří jsou s jakýmkoliv typem spokojeni (je jich něco okolo 90%) potvrzují výrazné zlepšení kvality spánku, ústup bolesti zad a jiných částí těla a větší komfort při spánku. Nemalá část z nich pak potvrdila i to, že si s sebou berou na chatu a podobně. Z těchto výpovědí lze tedy vyvodit, že je Dormeo přistýlka a je jedno jaká dobrým nákupem, který vás nezklame.

Na co si lidé stěžují – přistýlka Dormeo

Jediná Dormeo přistýlka, která sklidila v konkrétním ohledu obdobný typ kritiky od většího počtu uživatelů, byla zde první jmenovaná Renew Eucalyptus. Někteří lidé jí v recenzích vyčítali přílišnou měkkost. Z našeho pohledu se však jedná o neoprávněnou kritiku na adresu tohoto výrobku. Proč? Tento výrobek je vyroben výhradně z paměťové pěny a ta je pro svou měkkost proslulá. Něco více o tomto materiálu si můžete přečíst i v příslušné sekci článku Jak vybrat matraci na tomto webu. Jedná se tak tedy spíše o neznalost ze strany spotřebitelů, než o faktickou nedokonalost. Pakliže tedy nemáte rádi ležení v měkkém, pak se tomuto konkrétnímu produktu vyhněte.

Přistýlka Dormeo

Shrnutí
Datum zvežejnění
Výrobek
Přistýlky Dormeo
Hodnocení
51star1star1star1star1star